Йдуть сюди з охотою
Вчителі і діти.
Хочуть все пізнати,
Хочуть все зуміти.
(З гімну школи)
Перші відомості про розвиток освіти в селі Підберізці з’явилися приблизно в 90-х роках ХІХ ст. В цей час була відкрита початкова школа, хоча вчитися в ній мали можливість лише діти заможних батьків. Окремого приміщення школа не мала. Діти навчалися в найманій хаті. Вчителя утримувала громада села. Як згадують старожили, за часів панської Польщі дітей навчав пан Стехньовський.
В 30-х роках ХХ ст. громада села побудувала школу. В цьому будинку знаходився осередок «Просвіти», сюди сходилась молодь: грали вистави, співали пісень. В цей час в селі вчителював Бартків Володимир.
До середини 80-х років в селі функціонувала початкова школа. Учні старших класів здобували середню освіту в селах Серетець, Загір’ї та смт. Залізці. Понад тридцять років працювала тут вчительська сім’я Буравів.
В 1987 р. розпочато будівництво нової школи, весь тягар якого взяв на себе голова місцевого колгоспу – Лобур Зеновій Володимирович.
У 1989 році відкрито комплекс: початкова школа-дитячий садок.
У 1992 році відповідно до рішення сесії Серетецької сільської ради народних депутатів початкова школа була реорганізована в неповну середню.
До 1996 року при школі діяв дитячий садок, який утримувався на кошти місцевого господарства.
Із 1996 року дане приміщення використовується лише для потреб школи.
У 2008 році в ЗОШ І – ІІ ступенів с. Підберізців обладнано сучасний кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій.
У 2020 році відповідно до рішення сесії Залозецької селищної ради заклад реорганізовано у Підберізецьку загальноосвітню школу І ступеня.
Територія школи займає площу 0,5 га. Справжньою окрасою є алея з декоративних ялин.
Управління школою здійснює завідувач школи Олійник Оксана Михайлівна
У Підберізецькій ЗОШ І ст. функціонує 3 класи, навчається 12 учнів.
Наша школа – це цілий світ, світ мрій та творення самих себе, світ злетів, а інколи падінь, але, в першу чергу, – це цілісна соціальна система, життя якої зберігається за однієї умови: злагодженої роботи усього шкільного колективу.